W VIPol nie prowadzimy tylko biznesu, dążymy do zmiany świata na lepsze. Nasze wartości i przekonania inspirują nas do pomocy społeczeństwu, a wsparcie dla dziecięcego klubu piłkarskiego K.S. Delta Warszawa jest naszym wkładem w zapewnienie pomyślnej przyszłości młodego pokolenia.

Widzimy w każdym młodym piłkarzu nie tylko przyszłego zawodowego sportowca, ale również potencjalnego lidera, który będzie mógł przyczynić się do społeczeństwa. Pewność siebie, wytrwałość, praca zespołowa – wszystkie te cechy, które są kształtowane na boisku piłkarskim, będą im służyć w życiu, pomagając stać się udanymi i odpowiedzialnymi obywatelami.

Razem stawiamy sobie za cel nie tylko wygrywanie meczów, ale również wychowywanie pokolenia, które będzie zdolne do zmiany świata. W VIPol jesteśmy przekonani, że każdy mały krok pociąga za sobą wielkie zmiany, i jesteśmy dumni, że możemy być częścią tych zmian.

1955

Klub Sportowy Delta

Klub Sportowy Delta Warszawa funkcjonuje nad Jeziorkiem Czerniakowskim od 1955 roku. Wiemy, że tu również wcześniej, przynajmniej od międzywojnia grywano w piłkę. Od samego początku zawodnicy ubrani byli w stroje w charakterystycznych żółto-czerwonych barwach, których obecność w dziejach klubu kontynuowana jest do dziś.

1955
Klub Sportowy Delta
1970

Skąd w nazwie nowego klubu pojawił się człon "Delta"?

Związek Delty z WZM był bardzo ścisły, wykorzystana została część nazwy zakładu, który zrzeszony był z podobnymi zakładami w jednym Zjednoczeniu. Przewodnią rolę w Zjednoczeniu odgrywał zakład WZM Delta w Mielcu. Działacze warszawskiej WZM, aby zyskać sponsora i zjednoczyć decydentów w zakładzie, do nazwy klubu dołożyli człon „Delta”. Tym samym pełna nazwa klubu brzmiała – Warszawskie Zakłady Mechaniczne Delta Warszawa.

1970
Skąd w nazwie nowego klubu pojawił się człon "Delta"?
2001

Przełom XX i XXI wieku w sporcie warszawskim to czas gorący

Kazimierz Wijata, stawiając dobro klubu ponad własne "ego", zainicjował zmiany we władzach klubu w 2001 roku, przyciągając profesjonalistów związanych z piłką wyczynową, gotowych wyznaczyć nowe standardy i odwrócić tendencję upadku znanych marek piłkarskich.

2001
Przełom XX i XXI wieku w sporcie warszawskim to czas gorący
2023

Klub Delta dzisiaj

Nasz klub zyskuje coraz więcej rozgłosu, a sukcesy naszych wychowanków są coraz bardziej rozpoznawalne. Dzięki wysokiej jakości szkoleniu i trasie do profesjonalnej kariery, wychowaliśmy tysiące chłopców, w tym kilkunastu profesjonalnych piłkarzy. Robert Lewandowski nie jest jedynym zawodnikiem, którym możemy się chwalić. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą naszych gwiazd na naszej stronie.

2023
Klub Delta dzisiaj